Ken jij deze duurzame menstruatieproducten al?

Wist je dat een vrouw in haar leven gemiddeld 13.000 menstruatieproducten gebruikt? Dat kost niet alleen veel, maar zorgt ook voor heel wat afval. Heb je al eens aan deze duurzame menstruatieproducten gedacht?

    Wat? Een menstruatiecup is een flexibel kuipje om je menstruatiebloed op te vangen. Je moet de cup vouwen voordat je het inbrengt. In je vagina klapt de cup open. De cup wordt op z’n plaats gehouden doordat er een vacuüm wordt gecreëerd. Wil je de cup er weer uit halen? Dan moet je dat vacuüm verbreken door in de cup te knijpen.

    De cup is herbruikbaar en gaat tot wel 10 jaar mee en is gemaakt van silicone, TPE of rubber.

    Voordelen:

    • Herbruikbaar
    • Blijft lang zitten

    Nadelen:

    • Kan moeilijk zijn om in te brengen, je moet dit goed oefenen
    • Verschonen is niet altijd praktisch: je hebt een kraan nodig om de cup uit te spoelen. Vooral in een openbaar toilet is dit lastig

    Wat? Menstruatieondergoed ziet eruit als een normale onderbroek, maar is iets dikker aan het kruis. De onderbroek vangt menstruatiebloed op en bestaat uit meerdere lagen.

    Hoe lang je de slip kan dragen, hangt af van het model en hoeveel bloed je verliest.

    Voordelen:

    • Herbruikbaar
    • Ziet eruit als een gewone onderbroek

    Nadelen:

    • Ben je lang onderweg? Dan is het lastig om van slip te wisselen
    • Ondergoed vinden dat bij jou past, kan een uitdaging zijn

    Wat? Herbruikbaar maandverband lijkt op wegwerp maandverband met vleugels. Op de vleugels zitten drukknopjes om het verband te bevestigen rond het kruis van je slip. Je kan het maandverband tot 8 uur dragen. Daarna spoel je het uit en was je het met  koud water.

    Ben je onderweg? Dan heb je speciale zakjes om je gebruikt maandverband in te stoppen. 

    Voordelen:

    • Herbruikbaar
    • Bijna geurloos

    Nadelen:

    • Ben je onderweg? Dan kan het wat onhandig zijn

       #menstruatiemaart


      Ongeveer de helft van de bevolking is maandelijks ongesteld. Toch kan 1 op 8 menstruerende personen geen menstruatieproducten aankopen. Dit is nochtans een basisbehoefte die voor iedereen beschikbaar moet zijn. 

      Met #menstruatiemaart willen we meer aandacht vragen voor menstruatiewelzijn. Doe jij mee? Gebruik de hashtag.